Uudised
MTÜ Eesti Elektroonikaromu pressiteade 10 juuni 2008 2008-06-11

Uued konteinerid ootavad vanu patareisid

MTÜ Eesti Elektroonikaromu paigaldab koostöös elektroonikakaupu müüvate ettevõtetega üle Eesti uudsed kogumiskonteinerid, kuhu saab tasuta panna kasutatud patareisid ja mobiiliakusid.

Eesti Elektroonikaromu teatel asuvad esimesed 23 konteinerit Elioni, Elisa, OG-Elektra ja Photopointi müügiesindustes Tallinnas ning Tallinna Kaubamaja kodu-ja digimaailmas. Lisaks läheb Narvas nädala jooksul üles 21 uut konteinerit.

„Elektroonikaseadmete hulga kasvuga on märgatavalt suurenenud patareide kasutamine. Kuna tegu on keskkonnaohtlike toodetega pidas Eesti Elektroonikaromu vajalikuks arendada välja tarbijasõbralik kogumissüsteem, et inimesed ei viskaks patareisid olmeprügi hulka,“ ütles Eesti Elektroonikaromu juhatuse esimees Aivo Kangus.

Patareid ja akud sisaldavad raskemetalle nagu kaadmium, nikkel, plii mis kõik koormavad loodusesse sattudes keskkonda.
„Käesoleva aasta lõpuks kavatseme katta kõik Eesti suuremad linnad ja asulad, andes klientide kasutusse vähemalt 200 uut patareide ja akude kogumise konteinerit,“ lisas Kangus.

Kergesti tühjendatavate ning taaskasutatud materjalist valmistatud patareikonteinerite maht on 17 liitrit. Konteineritesse ei tohi panna autoakusid.
Vastavalt kehtima hakkavale patareimäärusele on vaja müügikohad varustada patareide kogumisvahenditega. Kauplusel on kohustus kas vastav kogumisvahend oma kuludega välja panna või võtab Eesti Elektroonikaromu selle kohustuse endale.

Eesti Elektroonikaromu on elektri- ja elektroonikaseadmete tootjate ühendus.
Organisatsiooni põhitegevuseks on kasutatud elektroonikaseadmete kogumise ja taaskasutamise korraldamine. Kogutud elektroonikaromud suunatakse edasisse käitlusse ning taaskasutusse.

Eesti Elektroonikaromu kogumispunktidesse saab üle Eesti tasuta ära anda vanu või ebavajalikke elektroonika- ja elektriseadmeid, nagu näiteks külmikud, pesumasinad, kellad, arvutid, mobiiltelefonid, televiisorid, elektrilised mänguasjad jne. Kogumispunktide asukohad leiab veebilehelt www.elektroonikaromu.ee.

Teatele on lisatud konteineri foto.

Lisainfo meediale:
Aivo Kangus
MTÜ Eesti Elektroonikaromu
juhatuse esimees
Tel: 50 79 315
info(at)elektroonikaromu.ee
www.elektroonikaromu.ee


Prinditud aadressilt http://www.elektroonikaromu.ee/web/index.php?cat_ID=1&page_id=1&news_id=29

MT EESTI ELEKTROONIKAROMU. Kik igused kaitstud.